Wypadek podczas prac na wysokości. Mężczyzna spadł z dachu

Dziś, około godziny 14:20, do oleśnickich służb ratunkowych wpłynęła informacja o wypadku podczas prac na wysokości, do jakiego miało dojść na terenie jednej z posesji przy ulicy Sudoła w Oleśnicy. Z przekazanych informacji wynikało, że jeden z pracowników wykonujących prace remontowe w budynku, spadł z jego dachu na balkon. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby- zespół Ratownictwa Medycznego z Sycowa, patrol oleśnickich Policjantów jak i również specjalistyczny samochód z drabiną z lokalnej Jednostki Ratownicz0 – Gaśniczej.

Po dotarciu służb na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Jeden z pracowników remontujących budynek jednorodzinny, podczas wykonywania prac na dachu spadł z niego a następnie, z wysokości około 2/3 metrów, upadł na położony obok balkon. Z uwagi na utrudniony dostęp do poszkodowanego konieczna była jego ewakuacja przy użyciu kosza drabiny samochodowej. Pomocy poszkodowanemu udzielali zarówno Ratownicy Medyczni jak i Policjanci oraz Strażacy.

Poszkodowany mężczyzna został bezpiecznie ewakuowany z balkonu a następnie przekazany zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ranny trafił do karetki, gdzie Ratownicy rozpoczęli jego wstępne zaopatrywanie. Następnie został przetransportowany do wrocławskiego szpitala przy ul. Kamieńskiego. Jego stan jest stabilny, jednakże nie wiadomo jak poważnych obrażeń doznał.

Na miejscu pojawiła się grupa dochodzeniowo – śledcza oleśnickiej Policji. Mundurowi wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku. Trwa przesłuchiwanie świadków zdarzenia oraz prowadzone są oględziny miejsca wypadku. Na czas działań służb ulica Sudoła była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Inny patrol Mundurowych kierował pojazdy objazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.