Wypadek pod Sokołowicami

Dziś (01.IX.16), przed godziną 10:00 do oleśnickich służb ratunkowych wpłynęły informacje o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 25 niedaleko Sokołowic. Na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego oraz policyjna „drogówka”.

13 (Large)

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział bus marki Volkswagen T4 oraz samochód ciężarowy Scania służący do przewozu drewna. Na skutek zderzenia poszkodowany został kierowca busa. Został on przetransportowany do oleśnickiego szpitala. Nie doznał na szczęście poważniejszych obrażeń.

3 (Large)

Działania zastępów trwały ponad godzinę i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu KPP i wsparcia psychicznego poszkodowanemu oraz wahadłowym kierowaniu ruchem.

9 (Large)

Z ustaleń obecnych na miejscu funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący Volkswagenem około 60-letni mężczyzna podczas wyprzedzania kolumny pojazdów nie zachował należytej ostrożności na skutek czego uderzył w bok sygnalizującego  skręt w leśną drogę samochodu ciężarowego.

Uczestniczący w zdarzeniu pojazd ciężarowy przez ponad godzinę blokował pas krajowej dwudziestkipiątki w kierunku Warszawy. Ruch w tym miejscu był lekko utrudniony, odbywał się wahadłowo jednym pasem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

15 (Large)

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S1) SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

5 (Large) 8 (Large) 6 (Large) 7 (Large) 16 (Large) 14 (Large)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.