Wypadek pod Sokołowicami – FOTO, WIDEO

Dzisiaj (04.VIII.16), około godziny 16:15 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 25, na wysokości zjazdu na Cieśle. Na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Oleśnica, zastęp z OSP KSRG Ligota Polska, zastęp z OSP Sokołowice, dwa zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji ruchu drogowego.

6 (Large)

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy marki Renault Laguna, który znajduje się poza drogą, oraz Audi A6, który znajduje się na skrzyżowaniu. W wyniku zdarzenia 5 osób, w tym ciężarna kobieta, zostało poszkodowanych. Z uwagi na wystarczające siły i środki na miejscu zdarzenia, jednostki OSP zostały zawrócone.

Przybyłe na miejsce zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały trzy osoby, w tym kobietę w ciąży, do szpitala. Pozostali uczestnicy po udzieleniu pomocy na miejscu nie wymagali transportu do placówki medycznej.

Ze wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce zdarzenia policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący Audi A6 mężczyzna, poruszają się od strony Ostrowiny, zatrzymał się przed skrzyżowaniem, chcąc wykonać manewr skrętu w lewo, w kierunku Cieśli. W tym samym momencie z dużą prędkością, z tego samego kierunku, nadjechał Renault Laguna. Jego kierowca postanowił wyprzedzić zatrzymujące się Audi, które w tym samym momencie skręciło w boczną drogę. Laguna z ogromnym impetem uderzyła w Audi, zatrzymując się około 100 metrów dalej.

Renault na skutek zdarzenia zjechało najpierw na lewe, a następnie prawe pobocze, gdzie ścięło kilka znaków oraz słupków hipsometrycznych po czym uderzyło w przydrożne drzewo. Pojazd po kontakcie z drzewem obrócił się o 180 stopni.

Jak udało nam się ustalić, młody kierowca Laguny posiadał prawo jazdy od niespełna roku, a w dniu dzisiejszym zostało ono zatrzymane przez policjantów. Na  miejscu zdarzenia pracuje aktualnie policyjna ekipa dochodzeniowo- śledcza. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez dochodzenie.

Działania zastępów trwały ponad 2 godziny i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych, oraz wahadłowym kierowaniu ruchem.

35 (Large)

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S) SPR Oleśnica

-Mercedes Sprinter ZRM (P) SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

-GBA 2.5/16 Mercedes Atego |519[D]41| OSP KSRG Ligota Polska [ZAWRÓCONY]

-GBA 2.5/16 Star 244 |517[D]42| OSP Sokołowice [ZAWRÓCONY]

WKRÓTCE

PONIŻEJ GALERIA ZDJEĆ

[huge_it_slider id=”13″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.