Wypadek Peugeota i Fiata na krajowej 25-tce

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 15:20 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 25 z drogą powiatową 1474D w miejscowości Sokołowice doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Czołowo zderzyły się tam osobowy Peugeot kierowany przez młodą kobietą oraz dostawczy Fiat Ducato, za którego kierownicą siedział około 30-letni mężczyzna. O zdarzeniu zostały zaalarmowane służby, a na miejsce udali się początkowo Policjanci patrolu interwencyjnego.

Po dotarciu Mundurowych na miejsce, okazało się, że uczestnicy zdarzenia zjechali ze skrzyżowania aby nie blokować ruchu. Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia miało dojść w momencie, gdy młoda kobieta kierująca Peugeotem na oleśnickich tablicach rejestracyjnych, poruszając się w kierunku Międzyborza, w miejscu niedozwolonym rozpoczęła manewr wyprzedzania innego pojazdu, który miała kontynuować na skrzyżowaniu. Popełniającej wykroczenie, lecz znajdującej się na drodze głównej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierujący dostawczym Fiatem wyjeżdżający z Sokołowic, z zamiarem jazdy w kierunku Oleśnicy. Pomiędzy pojazdami doszło do czołowego zderzenia, w wyniku czego kierująca osobówką odniosła obrażenia nosa oraz twarzy.

Obecnie na miejscu pracują dwa patrole Policji, w tym Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego. Trwają oględziny miejsca wypadku oraz dokładne wyjaśnianie jego okoliczności. Ruch na drodze krajowej nr 25 odbywa się bez utrudnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.