Wypadek osobowego Renault na DK 25

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 18:10, oleśnickie służby otrzymały informację o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 25 pomiędzy Spalicami a Sokołowicami. Według zgłoszenia samochód osobowy miał wypaść z drogi a w jego wnętrzu znajdować się miały osoby poszkodowane. Na miejsce błyskawicznie udał się patrol Policji oraz podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego.

Jak pierwsi na miejscu pojawili się Policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Chwilę potem na miejsce dotarli Ratownicy Medyczni, którzy zaopiekowali się osobą poszkodowaną. Młoda kobieta uskarżała się na ból głowy oraz kręgosłupa. Ratownicy po udzieleniu jej pomocy na miejscu zdarzenia przetransportowali ranną do szpitala.

Jak udało nam się dowiedzieć, przyczyną zdarzenia miał być wystrzał opony w samochodzie. Ten miał poruszać się z niezbyt dużą prędkością natomiast niespodziewana awaria miała spowodować utratę kontroli nad prowadzonym przez mężczyznę pojazdem. Finalnie jazda została zakończona w przydrożnym rowie, od którego Renault kilka razy się odbiło a następnie przechyliło na bok.

Na miejscu obecni są nadal Policjanci, którzy prowadzą niezbędne czynności. Pas drogi krajowej 25  kierunku Spalic jest zablokowany a ruch odbywa się wahadłowo. Wkrótce na miejsce wypadku dojechać mają również Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego celem sporządzenia dokładnej dokumentacji i oględzin pojazdu. Na chwilę obecną zdarzenie jest kwalifikowane jako wypadek gdyż jedna osoba trafiła do szpitala a jej stan nie jest znany. Kierowca Renault Megane – Scenic był trzeźwy.

Na miejscu:
-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.