Wypadek nastolatki na rowerze. Interweniował śmigłowiec LPR

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 18:30, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie z prośbą o zabezpieczenie lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który miał przylecieć po ranną nastoletnią rowerzystkę. Z otrzymanych informacji wynikało, że do wypadku doszło na ulicy Brzozowej, tuż przy basenie letnim ATOL. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z oleśnickiej JRG jak i również udawał się podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego. Jak się okazało jechał on z Sycowa, a na dodatek zaliczył awarię ambulansu, co wpłynęło na wydłużenie się czasu dotarcia Ratowników Medycznych na miejsce.

Jako pierwsi pomocy poszkodowanej około 15-letniej rowerzystce udzielali świadkowie zdarzenia, jak i również Ratownicy z pobliskiego kompleksu basenowego. Jak wynika z naszych informacji, nastolatka przewróciła się podczas jazdy rowerem a upadając uderzyła głową w podłoże, czego skutkiem było wystąpienie drgawek. Wkrótce na miejsce dotarły zastępy oleśnickich Strażaków, którzy przejęli udzielanie pomocy rannej. Kilka minut później na miejsce dotarli zarówno Medycy naziemnego zespołu i śmigłowca LPR. 15-latka została przekazana pod opiekę załogi ambulansu.

Poszkodowana rowerzystka po zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia została przewieziona na płytę pobliskiego boiska sportowego, na którym wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W asyście Strażaków trafiła na pokład maszyny, która przetransportowała ją do specjalistycznego szpitala we Wrocławiu. Jak udało nam się dowiedzieć, nastolatka szczęśliwie nie doznała poważniejszych obrażeń zagrażających życiu. Działania Mundurowych na miejscu po zabezpieczeniu odlotu śmigłowca zostały zakończone a zastępy powróciły do koszar.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 22 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Syców*

-Eurocopter EC-135 |Ratownik 13| LPR Wrocław

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.