Wypadek na Spalicach – FOTO, WIDEO

Wczoraj (08.III.16), około godziny 13:30 SK KP PSP otrzymało zgłoszenie o wypadku dwóch pojazdów na Spalicach, na wysokości Pogodnego Centrum. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG w Oleśnicy, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policję.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu, stwierdzono, że biorące w zdarzeniu pojazdy marki Mercedes i Opel znajdują się na skrzyżowaniu częściowo blokując ruch, przyjemniej jest jedna osoba  poszkodowana oraz doszło do sporych wycieków płynów eksploatacyjnych. Do czasu dojazdu ZRM pomocy przedmedycznej udzielali ratownicy PSP, po przybyciu karetki na miejsce poszkodowani zostali przekazani pod opiekę załogi ambulansu. Jedna osoba, która została przewieziona do szpitala wymaga hospitalizacji. Na miejsce wysłano również grupę dochodzeniowo-śledczą, technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz pomiary miejsca zdarzenia.

Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej, wahadłowym kierowaniu ruchem, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych, pomocy w usunięciu pojazdów z drogi oraz zamieceniu pozostałości powypadkowych z jezdni. Około godziny 17:00 działania zostały zakończone, ruch odblokowany a zastępy wróciły do koszar. Najprawdopodobniejszą przyczyną zdarzania jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę Mercedesa, policja ustala dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocagro |511[D]21| JRG Oleśnica

-SLRr Mitsubishi L200 |511[D]92| JRG Oleśnica

+2xZRM

+3xPolicja

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ PONIŻEJ

ZOBACZ WIDEORELACJĘ

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.