Wypadek na S8 – droga jest zablokowana – FOTO, WIDEO

Około godziny 13:20 dyżurny SK KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na 68 kilometrze drogi S8. Na pasie w kierunku Warszawy miały się zderzyć 3 samochody ciężarowe oraz 2 osobowe a kilka osób miało zostać rannych. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Oleśnica, 3 zastępy z JRG Syców, 2 zespoły Ratownictwa Medycznego, 2 patrole policji oraz zaalarmowana została jednostka OSP KSRG Ligota Polska, która udała się do zdarzenia jednym zastępem.

[huge_it_slider id=”71″]

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce wypadku i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu biorą udział tylko dwa pojazdy osobowe, z czego jeden uderzył w barierki energochłonne a drugi blokuje pas zjazdowy z trasy S8, oraz samochód ciężarowy, który zablokował prawy pas ruchu. Dwie osoby w wyniku zdarzenia odniosły obrażenia, była to dwójka dzieci w wieku 8 i 9 lat.  Ruch w miejscu zdarzenia został zablokowany po czym przystąpiono do działań.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń obecnych na miejscu zdarzenia policjantów, pojazd Opel Vectra holował Alfę Romeo. W pewnym momencie w tył obu pojazdów uderzył ciężarowy Mercedes Actros, kierowany przez obywatela Estonii. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ruch na pasie w kierunku Warszawy został na długi czas całkowicie zablokowany. Stworzył się kilkukilometrowy korek. Na pochwałę zasługuje tu bardzo dobre zachowanie kierowców bowiem utworzyli oni tzw. korytarz ratunkowy, czyli przestrzeń na drodze, przez którą bez problemów służby ratownicze mogą dotrzeć do miejsca zdarzenia. Droga na wysokości węzła w Cieślach została zamknięta przez policjantów z ogniwa patrolowo- interwencyjnego, którzy kierowali kierowców objazdem przez starą „ósemkę”.

Na miejscu wypadku nadal wykonywane są czynności przez policję. Ruch powoli jest udrażniany, lecz kierowcy nadal muszą się liczyć z utrudnieniami, które według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mogą jeszcze potrwać blisko godzinę.

Działania zastępów Straży Pożarnej trwają do chwili obecnej, a polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu ruchu, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym. Na miejscu obecne były również dwa zespoły pogotowia, które po zaopatrzeniu medycznym osób rannych na miejscu zdarzenia przetransportowały je do szpitala.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/16 MAN |512[D]21| JRG Syców

-GCBARt 4/32 Mercedes Atego |512[D]25| JRG Oleśnica

-SLOp Suzuku Grand Vitara |512[D]90| JRG Syców

-GBA 2.5/16 Mercedes Atego |519[D]41| OSP KSRG Ligota Polska

-Volkswagen Crafter ZRM (S)D 07 03 SPR Syców

-Volkswagen Crafter ZRM (P)D 07 04 SPR Twardogóra

-KIA Ceed KP Syców

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Volkswagen T4 WP-I KPP Oleśnica [Węzeł Oleśnica Wschód]

-Fiat Doblo Patrol S8

-Mercedes Sprinter Służba Drogowa

WIDEORELACJA

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.