Wypadek dwóch osobówek pod Świerzną – FOTO, WIDEO

Dziś (03.XII.16), tuż przed godziną 19:30 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch pojazdów na ulicy Krzywoustego, za przejazdem kolejowym, w kierunku Bierutowa. Do zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy z oleśnickiej JRG, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol ruchu drogowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy osobowe marki Opel Astra oraz Audi A4, z czego jeden z samochodów znajduje się poza drogą a drugi na środku jezdni. Dwie osoby w wyniku zdarzenia zostały poszkodowane. Wszyscy uczestnicy ewakuowali się z pojazdów przed przybyciem zastępów PSP na miejsce zdarzenia.

Działania zastępów PSP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP oraz wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów, neutralizacji płynów eksploatacyjnych, oświetleniu miejsca działań oraz uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych. Strażacy na miejscu zdarzenia pracowali blisko godzinę po czym wrócili do jednostki.

Przybyły na miejsce patrol policjantów wydziału ruchu drogowego prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć iż starszy mężczyzna kierujący Oplem wyjeżdżał z drogi prowadzącej do miejscowości Świerzna gdy uderzył w jadącego od strony Oleśnicy Audi. To po zderzeniu wylądowało przydrożnym rowie. Przez blisko pół godziny ruch zablokowany był w obu stronach. Po tym czasie udało się udrożnić przejazd.

Na miejscu nadal pracują funkcjonariusze oleśnickiej „drogówki”. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. W miejscu wypadku mogą występować utrudnienia w ruchu.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S1) SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”55″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.