Wybuch gazu w hali targowej, 1 osoba poszkodowana

Dzisiaj (09.IV.16), chwilę przed godziną 11:00 do SK KP PSP wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w hali targowej przy ulicy Wrocławskiej w Oleśnicy. Do zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Oleśnica oraz zespół Ratownictwa Medycznego, który jechał aż z Sycowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w jednym z lokali w hali doszło do wybuchu butli z gazem, w wyniku czego młoda kobieta doznała obrażeń ciała. Na polecenie dowódcy akcji został zadysponowany również patrol policji . Działania Strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Po dojeździe ambulansu kobieta została przekazana pod opiekę załogi karetki a następnie z poparzeniami ciała, głównie twarzy, została przetransportowana do szpitala w Oleśnicy.

Miejsce zdarzenia zostało przekazane przybyłej na miejsce policji, to oni będą ustalać co było przyczyną zdarzenia. Działania zostały zakończone około godziny 11:40 po czym zastępy wróciły do bazy.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S) SPR Syców

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

5 myśli na temat “Wybuch gazu w hali targowej, 1 osoba poszkodowana

 • 9 kwietnia 2016 o 16:24
  Permalink

  Witam,
  czytając dzisiejszy wpis nasuwa się pytanie- czy Oleśnica dysponuje odpowiednią obsadą pogotowia ratunkowego? Jakiś czas temu mierzyłem się z podobną sytuacją – w stanie nagłego zagrożenia życia, do jednej z wsi (posesja przy głównej drodze, od strony Oleśnicy) wzywałem pogotowie, zadysponowano zespół z Sycowa, miał kłopoty z dojazdem z powodu nieznajomości terenu, trochę to trwało jednak („prowadziłem” ich przez telefon na pośrednictwem dyspozytora). Interwencja zakończyła się na intensywnej terapii oleśnickiego szpitala. I na koniec pytanie do Twórcy strony – jak wyglądają siły i środki (może przesadziłem, czy to tylko nie dotyczy PSP?) oleśnickiego pogotowia?
  pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 9 kwietnia 2016 o 17:07
   Permalink

   Witam, stacja pogotowia w Oleśnicy dysponuje trzema zespołami wyjazdowymi- w tym jednym specjalistycznym (z lekarzem) oraz dwoma podstawowymi (sami ratownicy). Dość często niestety dochodzi do takich właśnie sytuacji, że wszystkie oleśnickie zespoły są w rozjeździe i karetki dojeżdżają z Twardogóry lub Sycowa. Teoretycznie taka flota powinna wystarczać na prawie 40-tysięczne miasto, a jak jest w rzeczywistości sami możemy zaobserwować. Również pozdrawiam

   Odpowiedz
   • 9 kwietnia 2016 o 21:40
    Permalink

    W Oleśnicy stacjonują dwa (S i P), a nie trzy zespoły ratownictwa medycznego.

    Odpowiedz
    • 9 kwietnia 2016 o 22:58
     Permalink

     Faktycznie, mój błąd.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.