Wspólna akcja Straży Pożarnej i LPR. Niestety, 67-latka się nie udało uratować

Dziś około godziny 12:30 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał informację o potrzebie zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Cieśle. Miało tam miejsce izolowane zdarzenie medyczne, a w tym czasie na terenie powiatu oleśnickiego nie było wolnych zespołów Ratownictwa Medycznego. Ze wstępnych informacji wynikało, że najprawdopodobniej koło 70-letni mężczyzna stracił przytomność i ma problemy z oddychaniem.

W pierwszej fazie działań jako pierwsi na miejsce dotarli oleśniccy Strażacy pierwszowyjazdowym zastępem 511-21, którzy zabezpieczeniu w kombinezony ochronne przystąpili do udzielania pomocy. Jak się okazało, u pacjenta doszło do zatrzymania krążenia. Mundurowi rozpoczęli resuscytację z wykorzystaniem defibrylatora AED. Jednocześnie do wsparcia działań zadysponowano drugi „rzut” oleśnickiej JRG, którego Strażacy dotarli na miejsce niemalże równo ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrowa Wielkopolskiego.

Po przyziemieniu, załoga maszyny udała się do pacjenta, którego resuscytację od kilkunastu minut prowadzili już oleśniccy Mundurowi. Akcja reanimacyjna prowadzona była przez kilkadziesiąt minut. Niestety, bez skutku. Obecny na miejscu Lekarz stwierdził zgon 67-latka. Jak udało nam się ustalić, mężczyzna od dłuższego czasu cierpiał na problemy zdrowotne. Około kwadrans przed godziną 15:00 śmigłowiec ponownie wzbił się w powietrze i odleciał do swojej bazy na lotnisku w Michałkowie. Całość zabezpieczali Strażacy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.