W jego mieszkaniu płonęła potrawa, a mężczyzna utrudniał działania i celowo wprowadzał w błąd Strażaków, sugerując pożar mieszkania sąsiadów lub poddasza

Dzisiejszego popołudnia, około kwadrans po godzinie 18:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy, odebrał zgłoszenie dotyczące silnej woni spalenizny wyczuwalnej w budynku mieszkalnym przy ulicy Matejki. Do zdarzenia w oleśnickim rynku początkowo został zadysponowany jeden zastęp Straży Pożarnej z lokalnej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej. 

Przybyli na miejsce Mundurowi potwierdzili treść zgłoszenia. Na klatce schodowej oraz w mieszkaniach trzykondygnacyjnego bloku mieszanego, wyczuwalna była intensywna woń spalenizny. Strażacy rozpoczęli poszukiwania źródła zapachu, między innymi rozpytując mieszkańców budynku. Jeden z lokatorów drugiego piętra kamienicy twierdził, że do wnętrza jego mieszkania, z przewodu wentylacyjnego ulatnia się dym. Zaprzeczał tym samym zaistnieniu jakiegokolwiek pożaru w jego lokalu. Mężczyzna sprawiał wrażenie nietrzeźwego, utrudniał prowadzenie akcji Strażakom oraz szeroko komentował działania. Wykrzykiwał także, że płonąć ma poddasze budynku.

Po chwili na miejsce dotarły dotykowe siły i środki, zadysponowane ze względu na podejrzenie pożaru w jednym z zamkniętych mieszkań w sąsiedniej klatce schodowej, a także wezwany patrol Policji. Po sprawdzeniu pozostałych lokali, Mundurowym udało się dotrzeć do źródła zadymienia. Jak się okazało, znajdowało się ono w kuchni… mężczyzny, który wcześniej zaprzeczał jakiemukolwiek pożarowi w swoim mieszkaniu i wprowadzał zamieszanie podczas prowadzonych działań. Płonąca na kuchence gazowej potrawa została ugaszona przez dotarciem Strażaków do lokalu. 

Mundurowi sprawdzili budynek przy użyciu detektora wielogazowego, który nie wykazał żadnego zagrożenia. Kamienica została oddymiona, a miejsce zdarzenia przekazane właścicielowi. Nawet na sam koniec działań, mężczyzna wdawał się w dyskusje z próbującymi odjechać z miejsca Strażakami.  

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-SD 42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

-SHD-25 MAN TGM |512[D]53| JRG Syców [ZAWRÓCONY]

-KIA Sportage WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.