Volvo po zderzeniu z BMW staranowało pieszych i uderzyło w budynek. Dwie osoby są poszkodowane

Dzisiejszego wieczoru, około godziny 21:15 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym oraz potrąceniu pieszych, do jakiego miało dojść na rondzie u zbiegu ulic Sudoła i Krzywoustego w Oleśnicy. Na miejsce niezwłocznie udały się dwa zastępy oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Do zdarzenia został również zadysponowany zespół Ratownictwa Medycznego z twardogórskiej podstacji, ambulans stowarzyszenia Służby Ratownicze jak i również patrol Policji.

Strażacy którzy dotarli na miejsce zdarzenia ustalili, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Volvo oraz BMW, wskutek czego wybity z toru jazdy pierwszy z samochodów, wjechał na pobliski chodnik gdzie potrącił dwoje pieszych. SUV na sam koniec uderzył jeszcze w ścianę pobliskiego budynku mieszkalnego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby potrącone przez osobówkę – kobieta oraz mężczyzna. Przystąpiono do udzielania im pomocy oraz wsparcia psychicznego do czasu dojazdu zespołu Ratownictwa Medycznego.

Jak udało nam się ustalić, piesi poszkodowani w zdarzeniu to najprawdopodobniej obywatele Ukrainy. Oboje zostali przetransportowani przez zespół Ratownictwa Medycznego do wrocławskiego szpitala przy ulicy Kamieńskiego. Kobieta miała doznać poważnego urazu głowy, natomiast mężczyzna ogólnych potłuczeń i otarć. Kierowca Volvo, jak i również kierujący BMW, nie odnieśli żadnych obrażeń.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w momencie gdy Volvo znajdowało się już na rondzie, natomiast w jego tył uderzyć miało BMW wyjeżdżające z ulicy Sudoła. SUV został wybity z toru jazdy, natomiast jego kierowca, najprawdopodobniej wskutek szoku spowodowanego uderzeniem, pomylił pedał hamulca z pedałem gazu, wskutek czego jego pojazd z dużą prędkością wjechał na pobliski chodnik taranując znak a następnie potrącając pieszych. Na sam koniec samochód pokonał klomb oraz trawnik i uderzył w ścianę bloku mieszkalnego. Całość zdarzenia miała zostać zarejestrowana przez jedną z kamer miejskiego monitoringu. Dokładny przebieg wypadku ustalany jest przez pracujących na miejscu Policjantów.

Na rondzie Solidarności działa wciąż jeden zastęp Strażaków zabezpieczając miejsce wypadku. Czynności wyjaśniające prowadzą także oleśniccy Policjanci. Trwają oględziny miejsca zdarzenia jak i pojazdów biorących w nim udział. Ruch odbywa się bez większych utrudnień, jednakże zjazd z ronda w ulicę Krzywoustego, na odcinku prowadzącym do skrzyżowania z Daszyńskiego, jest zablokowany.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 20 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Twardogóra

-Mercedes Sprinter – Służby Ratownicze Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.