Volkswagen wpadł na tory kolejowe

Około godziny 13:00, Dyżurny oleśnickiej Policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, o zdarzeniu drogowym, do jakiego miało dojść w obrębie przejazdu kolejowego na ulicy Wiejskiej w Oleśnicy. Na miejsce w trybie pilnym udał się patrol Funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, bowiem z przekazanych informacji wynikało, że na torowisko wpadł samochód osobowy.

Mundurowi, który dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Na torowisku znajdował się samochód osobowy marki Volkswagen Scirocco, na wrocławskich tablicach rejestracyjnych, którym podróżował mężczyzna w średnim wieku wraz z psem. Zarówno kierowca, jak i czworonóg, nie odnieśli żadnych obrażeń. Natomiast znajdujący się na torowisku samochód stwarzał zagrożenie dla odbywającego się ruchu kolejowego. O fakcie poinformowano przedstawicieli PKP, a także oleśnickich Strażaków, których poproszono o wyciągnięcie osobówki na drogę.

Jak wynika z ustaleń obecnych na miejscu Policjantów, mężczyzna poruszał się ulica Stawową w kierunku ulicy Wiejskiej. Prawdopodobnie nie zauważył łuku drogi i zjechał wprost z nasypu na pobliskie torowisko. Policjanci uznali, że mężczyzna wskutek niedostosowania prędkości stworzył zagrożenie i nałożyli na niego mandat karny. Warto zaznaczyć, że 10 dni temu, dokładnie w tym samym miejscu doszło do niemalże identycznego zdarzenia, po którym samochód osobowy, także na wrocławskich tablicach rejestracyjnych, stanął w ogniu – informowaliśmy o tym TUTAJ.

2 myśli na temat “Volkswagen wpadł na tory kolejowe

  • 2 maja 2020 o 21:28
    Permalink

    A Wrocławiaki tak się śmieją z DTR a sami nie lepiej jeżdżą 🙂 Ciekawe na co patrzył ze nie zauważył łuku, biedny piesio będzie miał teraz traumę

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.