Vectra dachowała koło Świerznej – FOTO

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 15:20 SK KP PSP w Oleśnicy otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze pomiędzy Oleśnicą a Solnikami Wielkimi, na wysokości miejscowości Świerzna. Na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji ruchu drogowego.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że samochód marki Opel Vectra znajduje się poza drogą a podróżująca nim osoba jest poszkodowana. Pojazd, który uległ dachowaniu w momencie dojazdu zastępów Straży znajdował się na kołach, a jego pasażerowie ewakuowali się na zewnątrz.

Ratownicy PSP do czasu dojazdu karetki Pogotowia Ratunkowego udzielali pomocy osobie poszkodowanej. Po przybyciu na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego ranny mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników. Następnie został przetransportowany do oleśnickiego szpitala.

Działania zastępów PSP trwały kilkadziesiąt minut i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu KPP i wsparcia psychicznego poszkodowanemu oraz wahadłowym kierowaniu ruchem.

Na miejsce dojechali również Policjanci Ruchu Drogowego, którzy ustalali przyczyny i oksytoniczności zdarzenia. Wstępnie wiadomo, iż mężczyzna kierujący osobówką stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem a następnie wypadł z drogi i dachował. Ruch w miejscu zdarzenia przez około godzinę odbywał się wahadłowo.

[huge_it_slider id=”88″]

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S)D07 01 SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.