Uszkodzona sieć i wyciek gazu. Zablokowana ulica Wojska Polskiego – FOTO, WIDEO

Dziś, około godziny 19:30, do SK KP PSP w Oleśnicy, wpłynęła informacja o uszkodzonej sieci gazowej i wycieku gazu, w okolicach nowego centrum handlowego przy ulicy Wojska Polskiego. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP z JRG Oleśnica a także Pogotowie Gazowe oraz Policja.

Po przybyciu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym przez dowódcę rozpoznaniu, stwierdzono, że doszło do rozszczelnienia wykonanej z tworzywa sztucznego rury dostarczającej gaz. Błyskawicznie została wyznaczona strefa niebezpieczna a także ewakuowany został pobliski parking. Wkrótce na miejsce dotarły dodatkowe siły i środki.

Przy użyciu detektora dokonano pomiaru w bliskości miejsca wycieku. Ten wykazał bardzo duże stężenie gazów wybuchowych. Ze względu na bezpieczeństwo osób postronnych, jak i samych ratowników, podjęta została decyzja o całkowitym zamknięciu ulicy Wojska Polskiego, od nowego ronda aż po plac Staszica. Dodatkowo aby ograniczyć strefę niebezpieczną rozstawione zostały kurtyny wodne.

Pogotowie gazowe, które zjawiło się po kilku minutach na miejscu zdarzenia zabezpieczyło uszkodzony fragment sieci gazowej. Udało się zamknąć dopływ gazu do odcinka, na którym doszło do awarii. Zagrożenie zostało usunięte, a naprawą uszkodzonego gazociągu zajmą się odpowiednie organy.

Jak udało nam się ustalić, sieć uszkodzona miała zostać już kilka dni temu, podczas koszenia trawy. Jedna z kosiarek miała wyrwać płytko zakopaną rurę, a następnie ja rozerwać. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że okoliczni mieszkańcy wiedzieli o tym fakcie, jednak nie zdecydowali się wezwać służb. Jednak dzięki reakcji jednego ze spacerowiczów udało się uniknąć tragedii.

Działania na miejscu zdarzenia trwały około dwóch godzin, a  akcją dowodził Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy- bryg. Andrzej Fischer. Miejsce prowadzonych działań ratowniczych zabezpieczali Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej Komendy.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLOp Dacia Duster |510[D]90| KP PSP Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

-Fiat Ducato Pogotowie Gazowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.