Uszkodził słup energetyczny i uciekł z miejsca zdarzenia. Ruch na starej „ósemce” jest całkowicie zablokowany

Tuż przed godzina 18:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy, odebrał zgłoszenie o niebezpiecznie przechylonym słupie energetycznym, który grozi upadkiem na drogę w miejscowości Cieśle. Na miejsce zadysponował zastęp z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, a informację przekazał również do Dyżurnego Policji oraz Pogotowia Energetycznego.

Strażacy, który dotarli we wskazane w zgłoszeniu miejsce, ustalili, że najprawdopodobniej w wyniku uderzenia przez samochód ciężarowy, uszkodzony został betonowy słup energetyczny a także zerwane zostało przyłącze elektryczne do jednego z pobliskich domostw. Będące pod napięciem przewody spadły na metalowe ogrodzenie posesji stwarzając dodatkowe zagrożenie dla osób postronnych. Uszkodzona latarnia groziła upadkiem w każdym momencie. Dowódca działań podjął decyzję o całkowitym zamknięciu ruchu kołowego na skrzyżowaniu.

Na miejscu zjawiło się już Pogotowie Energetyczne, którego pracownicy próbują odłączyć dopływ prądu do uszkodzonego słupa. Droga nadal jest zablokowana. Ruch odbywa się objazdami, przez pobliskie drogi osiedlowe. Działania nadal trwają.

Siły i Środki:

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-Kia Ceed WP-I KPP Oleśnica

-Ford Ranger Pogotowie Energetyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.