Uderzył w osobówkę na skrzyżowaniu i uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawca był pijany?

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 18:00, do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu dotarła informacja ze skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Mikołajczyka w Oleśnicy, mówiąca o zderzeniu samochodu osobowego i ciężarowego. Ze wstępnych informacji wynikało, że prawdopodobnie nikt nie został poszkodowany. Formatki zostały przekazane do Stanowisk Kierowania KP PSP i KPP w Oleśnicy. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z oleśnickie Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej, jak i również patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz poczynili wstępne ustalenia. Chwilę później dojechali także zastępy oleśnickiej Straży Pożarnej. Przybyłe służby zastały jedynie jeden pojazd – uszkodzonego Forda blokującego skrzyżowanie. Mundurowi zabezpieczyli miejsce kolizji a także zneutralizowali powstałe rozlewisko płynów eksploatacyjnych i odłączyli akumulator  w uszkodzonym podjeździe. Strażacy przebadali także kierowcę osobówki, któremu następnie udzielono wsparcia psychicznego. Starszy mężczyzna nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń.

Jak udało nam się ustalić, w zdarzeniu, oprócz Forda, miał wziąć udział dostawczak – Volkswagen Caddy, nie samochód ciężarowy. Do kolizji miało dojść z winy kierującego Volkswagenem na wrocławskich tablicach rejestracyjnych, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej miał nie udzielić pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się w stronę centrum Fordowi Focusowi. Tuż po zderzeniu, jego domniemany sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Ucieczkę zakończył kilkaset metrów dalej, na sąsiedniej ulicy, gdzie na trawniku między zabudowaniami porzucił uszkodzonego Volkswagena. Ten gubiąc płyny eksploatacyjne, stworzył za sobą strużkę, która doprowadziła służby do miejsca porzucenia samochodu. Jak mówili świadkowie zdarzenia, kierowca Volkswagena, który zbiegł z miejsca kolizji, miał być prawdopodobnie nietrzeźwy. Czy tak rzeczywiście było ustalą teraz Mundurowi. Policjanci pracują na miejscu zdarzenia sporządzając dokumentację oraz wyjaśniając dokładny jego przebieg. Inny patrol zabezpiecza natomiast porzucony pojazd, do czasu wykonania jego oględzin.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-KIA Sportage WRD KPP Oleśnica*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.