Udar przyczyną wypadku na trasie S8?

Dziś, około godziny 17:40, do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 47 kilometrze drogi ekspresowej nr 8. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne a jedna osoba, nim podróżująca, jest poszkodowana. Na miejsce niezwłocznie udały się dwa zastępy z JRG Oleśnica. Zadysponowane zostały również pozostałe służby – Policja a także Pogotowie Ratunkowe.

Po dotarciu pierwszego zastępu PSP na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu marki BMW, który uderzył w bariery. Uszkodzony samochód  zatrzymał się na pasie awaryjnym a w jego wnętrzu znajdował się poszkodowany kierowca. Po przeprowadzonym badaniu ustalono, że u mężczyzny najprawdopodobniej wystąpił udar. Do czasu dojazdu zespołu Ratownictwa Medycznego pozostawał on pod opieką Ratowników Straży.

Z momentem dotarcia wrocławskiego podstawowego zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce, pacjent został przekazany Ratownikom Medycznym. Następnie, po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej na miejscu, został przetransportowany do jednego z wrocławskich szpitali. To najprawdopodobniej udar, na który wskazują występujące objawy, doprowadził do zaistnienia zdarzenia. Jak udało nam się ustalić, BWM miało zjechać na pas awaryjny a następnie przez kilkaset metrów sunąc ocierając się o barierę energochłonną.

W miejscu zdarzenia panują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest prawy pas jezdni w kierunku Warszawy. Na miejscu nadal pracują Policjanci, ustalający okoliczności zdarzenia. Działania zastępów Straży Pożarnej zostały zakończone.

Siły i Środki:

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLRr Mitsubishi L200 |511[D]92| JRG Oleśnica

-D 08 20 – Mercedes Sprinter |ZRM (P) PR Wrocław

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Fiat Doblo – Patrol S-8

Jedna myśl na temat “Udar przyczyną wypadku na trasie S8?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.