Trwa przywracanie ruchu na trasie S8 po porannym wypadku

Służby drogowe wraz ze Strażakami pracują na miejscu porannego wypadku, do którego doszło po godzinie 9:00 na 68 kilometrze trasy S8. W zdarzeniu udział wzięły dwa pojazdy- zestaw ciężarowy transportujący koparkę oraz samochód osobowy. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby.

Przez wiele godzin służby prowadziły intensywne działania mające na celu przywrócenie trasy do stanu używalności a następnie udrożnienie jej dla ruchu. Dopiero około godziny 17:00 udało się postawić na koła przewrócony ciągnik siodłowy z naczepą niskopodwoziową a następnie zneutralizować wycieki i rozpocząć prace oczyszczania nawierzchni.

Dodatkowo do pobliskiego cieku wodnego spłynęło  kilkadziesiąt,a nawet kilkaset, litrów oleju napędowego, który wylał się z uszkodzonych zbiorników pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Najprawdopodobniej już wkrótce ruch na tym odcinku trasy zostanie wznowiony. W działaniach związanych z wypadkiem łącznie udział brało 11 zastępów Straży Pożarnej Państwowej jak i Ochotniczej, kilka patroli Policji, zespół Ratownictwa Medycznego a także służby drogowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.