Trawy płoną na potęgę! Kolejny pożar nieużytków

Dziś około kwadrans po godzinie 13:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał kolejne zgłoszenie dotyczące płonących suchych traw na nieużytkach. Tym razem do pożaru doszło w pobliżu linii kolejowej przy ulicy Trakcyjnej. Słup ciemnego dymu był widoczny ze sporej odległości. Pełniący służbę Dyżurny na miejsce przedysponował lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy z modułem gaśniczym z innego zdarzenia, a także zadysponował średni samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Oleśnicy.

Po dotarciu zastępu SLRr wraz z kadrą dowódczą oleśnickiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej, stwierdzono, że płonie ponad 10 arów suchej trawy, zarośli oraz zgormadzonych śmieci. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych przy użyciu tłumic, a następnie, po dotarciu zastępu GBA, przystąpiono do podawania prądu wody z linii szybkiego natarcia. Po kilkunastu minutach pożar został zlokalizowany a następnie całkowicie ugaszony. Po niecałej godzinie zastępy zakończyły działania i powróciły do koszar po drodze tankując. 

Od początku tego roku Komendy Straży Pożarnej w całej Polsce odnotowują olbrzymi wzrost liczby pożarów nieużytków. W samym powiecie oleśnickim, od początku marca, względem roku ubiegłego, liczba tego typu zdarzeń wzrosła o ponad 1300%! Mundurowi apelują o zaprzestanie tego procederu, który niesie za sobą zarówno śmierć zwierząt a także degradację środowiska. 

Siły i Środki:

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLRr Mitsubishi L200 |511[D]92| JRG Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.