Tragedia w Miłowicach. Nie żyje 60-letni mężczyzna, który wpadł do szamba

Dzisiejszego popołudnia oleśnickie służby ratunkowe otrzymały informację o mężczyźnie, który znajduje się w przydomowym szambie na terenie jednej z posesji w miejscowości Miłowice (gm. Dziadowa Kłoda). Dyżurny Operacyjny pełniący służbę na Stanowisku Kierowania KP PSP w Oleśnicy niezwłocznie zadysponował na miejsce dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sycowie a także zaalarmował miejscową jednostkę OSP Miłowice. Poinformowany o zdarzeniu Oficer Dyżurny oleśnickiej Komendy Policji wysłał na miejsce patrol Mundurowych.

Jako pierwsi na miejsce dotarli miejscowi Strażacy OSP. Druhowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia a także potwierdzili fakt ujawnienia wewnątrz podziemnego szamba mężczyzny w średnim wieku. Przystąpiono do ewakuacji poszkodowanego na zewnątrz. Następnie, z uwagi na stan ciała, odstąpiono od czynności ratunkowych. Niestety, mężczyzna nie żył już od dłuższego czasu. Przybyli na miejsce zdarzenia Policjanci zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia oraz tożsamości mężczyzny. Jak wynika z naszych informacji, zmarły to około 60-letni mężczyzna zamieszkujący prawdopodobnie tą samą posesję, na której doszło do wypadku. Członkowie rodziny ostatni raz mieli go widzieć w dniu wczorajszym. Wtedy też najprawdopodobniej doszło do wypadku.

Obecnie na miejscu nadal pracują służby. Strażacy zabezpieczają i oświetlają miejsce zdarzenia. Policjanci oczekują na przybycie Prokuratora a także grupy dochodzeniowo – śledczej. Prawdopodobnie na miejsce przybyć też będzie musiał Lekarz, który stwierdzi zgon 60-latka. Przyczyny i okoliczności wypadku a także dokładną przyczynę śmierci mężczyzny wyjaśni prowadzone postępowanie. Ciało denata zostanie skierowane do Zakładu Medycyny Sądowej celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.