Tragedia w mieszkaniu. Nie żyje 44-latek, który spadł z wysokości

Dzisiejszego popołudnia, około kwadrans przed godziną 14:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie dotyczące nagłego zatrzymania krążenia, do jakiego doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Kochanowskiego w Oleśnicy. Ze wstępnych informacji wynikało jedynie, że poszkodowany to około 40-letni mężczyzna, u którego zaniknęły funkcje życiowe. Z uwagi na brak wolnych zespołów Ratownictwa Medycznego na terenie miasta, do zdarzenia zostały niezwłocznie zadysponowane dwa zastępy Straży Pożarnej z JRG Oleśnica a także najbliższe wolne podmioty Państwowego Ratownictwa Medycznego – naziemny zespół podstawowy z Sycowa a także  śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, wracający z innej misji.

Jako pierwsi na miejsce dotarli oleśniccy Strażacy, którzy niezwłocznie przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu. Jak się okazało, około 44-letni mężczyzna upadł z wysokości około dwóch metrów podczas, najprawomocniej, schodzenia ze schodów/drabinki prowadzącej na poddasze bloku mieszkalnego. W wyniku nieszczęśliwego upadku u mężczyzny doszło do zatrzymania krążenia. Niezwłocznie przystąpiono do resuscytacji z wykorzystaniem defibrylatora AED. Prowadzone czynności zostały następnie przejęte przez załogi zespołu naziemnego i lotniczego. Wdrożone zostały zaawansowane czynności resuscytacyjne, które niestety nie przyniosły skutków. Pomimo wysiłków Ratowników, po ponad godzinnej reanimacji, Lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą obecni na miejscu Policjanci. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku. Start śmigłowca, który przyziemił w pobliżu sąsiadującej z blokiem hali sportowej zabezpieczali oleśniccy Strażacy. Po blisko dwóch godzinach działania służb na miejscu zostały zakończone.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 22 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Syców*

-Eurocopter H135 Ratownik-13 – LPR Wrocław

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

-KIA Sportage WP KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.