Tragedia na Krzywoustego. Nie żyje rowerzystka. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Dziś, tuż po godzinie 9:00, na ulicy Krzywoustego w Oleśnicy doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Na przejeździe dla rowerów potrącona została starsza kobieta poruszająca się jednośladem. Poważnie rannej rowerzystce pomocy udzielali jako pierwsi Policjanci oleśnickiego Wydziału Ruchu Drogowego wraz ze świadkami wypadku, a następnie załoga przybyłej na miejsce karetki Pogotowia Ratunkowego. Wkrótce także na miejscu pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Walka o życie 72-letniej kobiety trwała blisko dwie godziny. Przez ponad połowę tego czasu Ratownicy walczyli o przywrócenie funkcji życiowych, które zaniknęły u poszkodowanej po przetransportowaniu do karetki. Niestety, pacjentki nie udało się uratować. Kobieta zmarła wskutek odniesionych obrażeń. Jak udało nam się ustalić, miała ona doznać między innymi urazu wielonarządowego, połamania kończyn a także częściowej amputacji kończyny górnej, wskutek czego wystąpił silny krwotok, który spowodował znaczną utratę krwi u poszkodowanej.

Na miejscu pracuje kilka policyjnych patroli wyjaśniających dokładny przebieg zdarzenia. Mundurowi prowadzą oględziny, które pomogą w zrekonstruowaniu momentu wypadku. Na miejscu pojawił się również Prokurator, jak i również Komendant Powiatowy oleśnickiej Policji. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazdy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, które mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Jak udało nam się ustalić, wstępnie wiadomo, że do zdarzenia doszło w momencie gdy kobieta znajdowała się już na przejeździe dla rowerzystów. W 72-letnią kierującą jednośladem miał uderzyć, poruszający się od strony miasta w kierunku Bierutowa, Volkswagen Passat kierowany przez około 40-letniego mężczyznę. Prędkość pojazdu najprawdopodobniej była znacznie większa niż ta dopuszczalna na tym odcinku drogi. Świadczyć o tym mogą zarówno uszkodzenia pojazdu, jak i również fakt, że samochód zatrzymał się dopiero około 30 metrów dalej, natomiast poszkodowana rowerzystka na ziemi znalazła się około 5 metrów przed Volkswagenem. Są to jedynie wstępne ustalenia. Dokładny przebieg wypadku ustalany jest przez Policję.

Na miejscu:

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S) | SPR Oleśnica

-Eurocopter EC-135 |Ratownik 13| LPR Wrocław

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Volkswagen T6 WP-I KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

-Prokurator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.