Strażacy i Lotnicze Pogotowie na ratunek seniorowi

Około kwadrans przed godziną 13:00 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał informację od Dyspozytora Medycznego o potrzebie interwencji przy izolowanym zdarzeniu medycznym, do jakiego doszło w miejscowości Jonas. Ze zgłoszenia wynikało, że na terenie jednego z domostw ma znajdować się starszy mężczyzna, który stracił przytomność. Na terenie powiatu oleśnickiego nie było w tym czasie wolnego zespołu Ratownictwa Medycznego

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Oleśnica oraz zastęp z OSP KSRG Ligota Polska. Przybyli na miejsce Mundurowi potwierdzili, że w budynku mieszkalnym znajduje się starszy mężczyzna, który najprawdopodobniej stracił przytomność i wymaga udzielenia specjalistycznej pomocy medycznej. Przystąpiono do udzielania mu pomocy a także do wytyczania możliwego miejsca przyziemienia dla zadysponowanego śmigłowca.

Po kilkunastu minutach nad miejscem zdarzenia pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia. Maszyna przyziemiła na pobliskiej łące, skąd jej załoga mogła udać się do pacjenta. Po wstępnym zaopatrzeniu starszego mężczyzny został on przetransportowany do śmigłowca. Po starcie maszyna odleciała w kierunku Wrocławia, aby w tamtejszym szpitalu przy ul. Kamieńskiego przekazać pacjenta do dalszej hospitalizacji i specjalistycznej diagnostyki. Po około godzinie działania zostały zakończone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.