Straż Pożarna podsumowuje wczorajszą wichurę

Ostatniego dnia września, nad terenem zachodniej, centralnej i północnej Polski, przeszła silna wichura generująca wiele zniszczeń. Powalone drzewa, zerwane dachy, uszkodzone linie energetyczne to tylko nieliczne ze skutków wiatru, którego porywy osiągały nawet 100km/h.

fot. OSP Bierutów 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy w poniedziałek odnotowała 35 zdarzeń będących konsekwencją silnych podmuchów wiatru. Największa ilość interwencji Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej miała miejsce w gminie Oleśnica. Strażacy usuwali powalone drzewa m.in. w Dąbrowie, Brzezince, Kolonii Poniatowice, Krzeczynie czy Nowoszycach. W Sokołowicach natomiast dwukrotnie miejscowa OSP interweniowała za sprawą uszkodzenia dachu przez wiatr. Podobna interwencja miała miejsce w oleśnickim Rynku, gdzie z dachu kamienicy oberwane zostało jego poszycie, stwarzając zagrożenie dla przechodniów. Dobroszyccy Ochotnicy prowadzili natomiast działania w związku z powaleniem konarów na tory kolejowe w Nowicy oraz linie energetyczne w Dobrej.

źród. KP PSP Oleśnica 

Ogółem zdarzeń 38 w tym 35 związanych z połamanymi drzewami oraz nadłamanymi konarami drzew, 2 zdarzenia to uszkodzone dachy. 1 zdarzenie dotyczyło małego kotka, który wszedł na drzewo i nie potrafił z niego zejść. – informuje nasz portal Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy, mł. asp. Marcin Purzyński

fot. OSP Sokołowice 

fot. OSP Ligota Mała

fot. OSP Syców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.