Spłonęły dwa budynki gospodarcze i samochód. Wieczorny pożar w Ligocie Wielkiej

Dziś, późnym wieczorem, tuż przed godziną 21:00 Dyżurna Operacyjna Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrała zgłoszenie o pożarze samochodu oraz pobliskiego budynku, na terenie jednej z posesji w miejscowości Ligota Wielka. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Oleśnica a także zastęp z OSP KSRG Ligota Mała. O zdarzeniu poinformowana została również Policja.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Policjanci oleśnickiej Komendy, a tuż po nich zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Oleśnicy. Dowódca po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że w wyniku pożaru samochodu osobowego marki Volkswagen Polo doszło do przeniesienia się ognia na pobliskie dwa budynki gospodarcze, w których przechowywane były motocykle a także elementy wyposażenia domowego.

Celem ugaszenia ognia zostały podane dwa prądy wody w natarciu na płonące budynki, a pod dojeździe zastępu z OSP Ligota Mała, dodatkowo trzeci prąd z szybkiego natarcia. Po około dwudziestu minutach pożar został opanowany i przystąpiono do dogaszania pogorzeliska oraz częściowej rozbiórki konstrukcji spalonego budynku. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał jednak istniało zagrożenie dla osób postronnych ponieważ wewnątrz składowane były butle z gazem.

Około godziny 22:20 działania na miejscu zdarzenia zostały zakończone a zastępy powróciły do jednostek. Miejsce zdarzenia zostało przekazane Policji a następnie wskazanej, przez nieobecnego właściciela, osobie. Okoliczności wybuchu pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie. Na chwilę obecną nie można wykluczyć podpalenia.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/6- Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-GBA 3.5/27 Iveco Eurocargo |519[D]46| OSP KSRG Ligota Mała

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.