Spadający konar przygniótł młodego mężczyznę

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 18:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie mówiące o złamanym konarze drzewa, który spadł na chodnik oraz zaparkowany pojazd przy ulicy Słonecznej w Oleśnicy. Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp oleśnickich Strażaków.

Po dotarciu zastępu na miejsce zgłoszenia, zastano obecny patrol Policji oraz zespół Ratownictwa Medycznego. Jak ustalono w wyniku rozpoznania, konar jednego z przydrożnych drzew ułamał się i spadając na pobliski chodnik przygniótł znajdującego się tam młodego mężczyznę. Poszkodowany trafił pod opiekę Ratowników Medycznych, natomiast działania Strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu leżącego konaru przy użyciu pilarki. Działania trwały kilkanaście minut.

Jak relacjonowała nam kobieta będąca świadkiem zajścia, młody mężczyzna miał wysiadać z zaparkowanego w pobliżu samochodu osobowego, kiedy na niego jak i również pojazd, spadł złamany konar drzewa. Poszkodowany miał zostać wyciągnięty spod niego przez osoby postronne. Według relacji świadków, miał on mieć problemy z podniesieniem się z ziemi oraz poruszaniem. Poszkodowany trafił pod opiekę zespołu Ratownictwa Medycznego i został przetransportowany do szpitala. Jego stan nie jest nam nam znany.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-D 01 18 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Volkswagen Caddy WP-I KPP Oleśnica

Jedna myśl na temat “Spadający konar przygniótł młodego mężczyznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.