Śmigłowiec LPR z pomocą naziemnemu zespołowi

Dzisiejszego popołudnia, około kwadrans po godzinie 16:00, na oleśnickim niebie pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia. Maszyna przyleciała z pomocą załodze specjalistycznego zespołu Ratownictwa Medycznego, która interweniowała przy ulicy H. Łasaka. Doszło tam bowiem do zatrzymania krążenia u mężczyzny w średnim wieku.

Wskutek prowadzonej reanimacji udało się przywrócić krążenie mężczyźnie. Ten wymagał jednak pilnego transportu do specjalistycznej placówki medycznej. Do pomocy załodze oleśnickiej karetki skierowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który po kilkunastu minutach wylądował tuż przy posesji, gdzie prowadzono akcję ratunkową.

Po ustabilizowaniu stanu pacjenta został on przekazany załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a następnie przetransportowany do śmigłowca. Wkrótce po tym maszyna ponownie wzbiła się powietrze i odleciała w kierunku Wrocławia. Jak udało nam się ustalić, śmigłowiec przetransportował mężczyznę do wrocławskiego szpitala przy ulicy Kamieńskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.