Śmigłowiec LPR przyleciał do kobiety z zatrzymaniem krążenia

Dziś, około godziny 12:30 oleśnickie służby zostały powiadomione o zatrzymaniu krążenia u starszej kobiety, do jakiego doszło w jej mieszkaniu przy ulicy Żeromskiego w Oleśnicy. Na miejsce niezwłocznie skierowano wszystkie niezbędne służby – zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz dwa zastępy Straży Pożarnej do zabezpieczenia lądowiska. Do zdarzenia udał się także ambulans stowarzyszenia Służby Ratownicze.

Po dotarciu zastępów oleśnickiej Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w jednym z lokali trwa reanimacja starszej kobiety, u której zaniknęły funkcje życiowe. W związku z informacją o przylocie śmigłowca Strażacy rozpoczęli przygotowania lądowiska dla maszyny. Ta początkowo miała przyziemić na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7, jednakże Pilot podjął decyzję o lądowaniu na osiedlowym boisku, tuż przed budynkiem pacjentki. Pobliski teren został zabezpieczony przez Mundurowych.

Jak się okazało, akcja reanimacyjna trwająca kilkadziesiąt minut przyniosła skutek – kobiecie udało się przywrócić krążenie. Niestety, nie na długo. Pacjentka co chwila ponownie „zatrzymywała się” a jej parametry życiowe były bardzo niestabilne. Z uwagi na niestabilny stan, Ratownicy początkowo planowali transport kobiety do oleśnickie szpitala drogą naziemną.

Kobieta została ostatecznie przetransportowana do śmigłowca, a następnie trafiła do wrocławskiego szpitala przy ul. Kamieńskiego.  Pacjentka była cały czas podłączona do specjalistycznych urządzeń – urządzenia do kompresji klatki piersiowej, respiratora oraz kardiomonitora. Start śmigłowca zabezpieczali oleśniccy Strażacy. Całość akcji ratowniczej trwała ponad 2 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.