Śmiertelny wypadek pod Siekierowicami – FOTO, WIDEO

W dniu dzisiejszym (04.V.16), tuż przed godziną 21:00 do SK KP PSP w Oleśnicy, wpłynęła informacja o wypadku drogowym na drodze między Siekierowicami a Dobroszycami. Na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Oleśnica, zastęp z OSP KSRG Dobroszyce, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji ruchu drogowego. Na prośbę ZRM, został poniesiony helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a na zabezpieczenie jego lądowania został wysłany zastęp z OSP KSRG Dobroszyce.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział pojazd marki Peugeot Partner, pod którego kołami znajduje się osoba poszkodowana. Niezwłocznie przystąpiono do podnoszenia samochodu przy pomocy poduszek wysokociśnieniowych. Na miejsce udał się również mł. bryg. Andrzej Fischer, który przejął dowodzenie nad prowadzoną akcją ratowniczą.

– Przybyłe na miejsce zastępy zastały pojazd marki Peugeot znajdujący się w rowie. Pod samochodem znajdował się mężczyzna. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz, niestety stwierdził jego zgon. Wiadomo, że mężczyzna jechał od strony Dobroszyc a następnie z nieznanych przyczyn znalazł się poza droga. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie– mówi portalowi Oleśnica998, mł. Bryg. Andrzej Fischer, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy.

Droga została zablokowana w obu kierunkach, jest nieprzejezdna do chwili obecnej. Na miejscu pracuje policyjna ekipa dochodzeniowo- śledcza, policjanci wydziału ruchu drogowego oraz strażacy. Tuż przed lądowaniem śmigłowca, z uwagi na zgon poszkodowanego, został on odwołany a zastęp z zabezpieczenia wrócił do jednostki.

Działania Strażaków na miejscu zdarzenia polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,oświetleniu miejsca akcji, podniesieniu pojazdu przy pomocy poduszek wysokociśnieniowych, ewakuacji poszkodowanego spod samochodu, sprawdzeniu okolicznego terenu na obecność osób biorących udział w zdarzeniu oraz zabezpieczeniu lądowiska LPR.

Ze wstępnych ustaleń policji, wynika, że pojazd jadący od strony Dobroszyc z nieustalonych dotychczas przyczyn, wypadł z drogi i kilkukrotnie odbił się przydrożnego rowu. Działania na miejscu trwają do chwili obecnej.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLOp Dacia Duster |510[D]90| KP PSP Oleśnica

-GBA 1.8/16 Volvo FL6 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-GCBA 5/32 Scania P360 |519[D]25| OSP KSRG Dobroszyce (zabezpieczenie lądowiska)

-Mercedes Sprinter ZRM (S) SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Hyundai i30 WK KPP Oleśnica

-Ratownik 13 (odwołany)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ PONIŻEJ

 

WIDEORELACJA

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.