Śmiertelny wypadek na DK25 w Ligocie Dziesławskiej

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 19:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Ligota Dziesławska. Według zgłoszenia, w pobliżu jednego z przydrożnych zajazdów, samochód osobowy miał uderzyć w drzewo, a jego kierowca wypaść z samochodu. Świadkowie zdarzenia podjęli jego resuscytację. Na miejsce zostały niezwłocznie zadysponowane dwa zastępy z JRG Syców oraz zastęp z OSP KSRG Drołtowice, a także podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry i patrol Policji Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia. W przydrożnym rowie znajdował się rozbity samochód marki Renault Thalia, natomiast po przeciwnej stronie jezdni, na poboczu, poszkodowany około 45-letni kierowca pojazdu. Mężczyzna zaraz po zdarzeniu utracił funkcje życiowe, a świadkowie zdarzenia rozpoczęli jego resuscytację, którą kontynuowano do czasu przybycia Ratowników Medycznych. Niestety. mężczyzny nie udało się uratować. Jego obrażenia okazały się zbyt poważne. Odstąpiono od czynności ratowniczych. Najprawdopodobniej po uderzeniu w drzewo wypadł on z samochodu. 

Jak wynika z naszych informacji, pojazd marki Renault na wielkopolskich tablicach rejestracyjnych, poruszał się od strony Oleśnicy w kierunku Międzyborza. Na łuku drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wskutek tzw. znoszenia bocznego zjechał na pobocze po przeciwnej stronie jezdni i uderzył w drzewo. Następnie pojazd ponownie wrócił na jezdnię i wpadł do przydrożnego rowu. W momencie uderzenia w drzewo kierowca osobówki najprawdopodobniej nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa wskutek czego wypadł z pojazdu. 

Na miejscu zdarzenia pracują Policjanci pod nadzorem Prokuratora. Trwają oględziny pojazdu oraz samego miejsca wypadku. Droga jest zablokowana całkowicie w obu kierunkach. Samochody kierowane są przez Policjantów objazdami przez pobliskie miejscowości. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Siły i Środki:

-GBA 2/24 Star/MAN |512[D]22| JRG Syców

-SRt Scania P370 |512[D]43| JRG Syców

-GBA 2.5/16 Star 244 |519[D]85| OSP KSRG Drołtowice

-D 01 20 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Twardogóra

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

-Opel Astra KP Syców

-Hyundai i20 KP Syców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.