Śmiertelnie potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku

Dzisiejszego poranka, około godziny 7:00, na ulicy Sinapiusa w Oleśnicy, tuż przy Placu Zwycięstwa, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, Nieustalony,  na chwilę obecną, kierowca osobowego Fiata Seicento śmiertelnie potrącił starszą kobietę znajdującą się prawdopodobnie na przejściu dla pieszych. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej niestety nie udało się uratować życia 80-latki.

O zdarzeniu jego świadkowie powiadomili służby ratunkowe. Jako pierwsi na miejscu pojawili się oleśniccy Policjanci, którzy rozpoczęli udzielanie pomocy kobiecie. Tuż po nich na miejsce przybyły dwa zastępy Staży Pożarnej z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Mundurowi przejęli poszkodowaną i rozpoczęli jej resuscytację, która kontynuowana była przez załogę specjalistycznego ambulansu, który dotarł na miejsce z opóźnieniem z uwagi na interwencję przy innym zdarzeniu poza miastem. Niestety, obrażenia jakich doznała 80-latka okazały się zbyt poważne, a prowadzona akcja reanimacyjna nie przyniosła skutków. Lekarz stwierdził zgon kobiety.

Obecni na miejscu zdarzenia Policjanci ustalili, że kierujący Fiatem mężczyzna oddalił się z miejsca wypadku. Prawdopodobnie w trakcie działań służb przyglądał się prowadzonym czynnościom, o czym Mundurowych powiadomili świadkowie, jednakże pomimo błyskawicznej reakcji Funkcjonariuszy i przeprowadzonych poszukiwaniach nie został schwytany. Przyczyna ucieczki domniemanego sprawcy wypadku jest nieznana. Policjanci zajmują się ustaleniem jego tożsamości.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do zdarzenia miało dojść gdy około 80-letnia kobieta przechodziła przez jezdnię na przejściu dla pieszych, bądź w jego ścisłej bliskości. Gdy znajdowała się prawdopodobnie przy krawędzi jezdni została z impetem potrącona przez nadjeżdżającego, od strony skrzyżowania z ul. Lwowską, Fiata Seicento. Jego kierowca najprawdopodobniej poruszał się ze znaczna prędkością. Z oględzin jezdni w miejscu zdarzenia wynika także, że najprawdopodobniej nie hamował on przed pasami, a pojazd zatrzymał dopiero po potrąceniu seniorki, kilkanaście metrów dalej. Dokładny przebieg zdarzenia będzie wyjaśniany w prowadzonym postępowaniu. Czynności na miejscu odbywały się pod nadzorem Prokuratora. Ulica Sinapiusa przez wiele godzin była całkowicie zablokowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.