Śmiertelne potrącenie na drodze krajowej nr 25. Nie żyje 26-letni obywatel Ukrainy

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 16:40, oleśnickie służby otrzymały zgłoszenie o poważnym zdarzeniu drogowym, do jakiego miało dojść na drodze krajowej nr 25. Z przekazanych informacji wynikało, że na odcinku drogi pomiędzy Oleśnicą a Międzyborzem, na wysokości miejscowości Brzezinka, samochód osobowy miał potrącić pieszego. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane wszystkie podmioty ratownicze- zastępy Straży Pożarnej, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrole Policji.

Po dotarciu służb na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Doszło do potrącenia młodego mężczyzny przez samochód osobowy. W momencie dojazdu służb, poszkodowany znajdował się poza drogą, w rowie. Po przeprowadzeniu badania stwierdzono brak funkcji życiowych. Ratownicy przystąpili do reanimacji mężczyzny, którego stan od samego początku był krytyczny. Prowadzona blisko godzinę reanimacja nie przyniosła skutku. Mężczyzny nie udało się uratować. Ratownicy Medyczni odstąpili od czynności ratunkowych.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło w momencie, gdy 26-letni obywatel Ukrainy przebiegał z leśnej drogi przez jezdnię, na jej drugą stronę. Kiedy znajdował się mniej więcej na jej środku, został potrącony przez poruszającego się od strony Międzyborza rozpędzonego Citroena. Jego kierowca nie miał szansy na uniknięcie zderzenia. Siła uderzenia była ogromna. Pojazd został poważnie uszkodzony a poszkodowany odrzucony kilkanaście metrów dalej. Mężczyzna doznał wiele rozległych i poważnych obrażeń, które niestety okazały się być dla niego śmiertelne.

Działania na miejscu zdarzenia zostały zakończone około godziny 23:00. Mundurowi wykonywali oględziny miejsca wypadku pod nadzorem Prokuratora. Do wyjaśnienia dokładnego przebiegu zdarzenia powołany zostanie najprawdopodobniej biegły z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Ruch na drodze był całkowicie zablokowany w obu kierunkach. Samochody były kierowane objazdami.

Jedna myśl na temat “Śmiertelne potrącenie na drodze krajowej nr 25. Nie żyje 26-letni obywatel Ukrainy

  • 7 października 2019 o 15:28
    Permalink

    Samochody zostały kierowane objazdami, ale dopiero po godzinie 20 (3 godziny po wypadku), niestety osoby stojące w korku nie zostały poinformowane o braku możliwości przejazdu, więc niektórzy spędzili w tym korku nawet ponad 5 godzin.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.