Służby ruszyły na pomoc tonącej kobiecie

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 20:00, oleśnickie służby zostały powiadomione o tonącej kobiecie. Z nieprecyzyjnego zgłoszenia wynikało, że do zdarzenia doszło na rzecze w pobliżu drogi wylotowej z miasta w kierunku Wrocławia. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane dwa zastępy Strażaków z JRG Oleśnica, patrole Policji jak i również sycowski podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego.

Ze uwagi na problem ze zlokalizowaniem miejsca zdarzenia przez służby konieczne było skontaktowanie się z osobą zgłaszającą. Jak się okazało, zdarzenie miało miejsce na terenie prywatnej działki położonej w polach uprawnych pomiędzy oleśnickimi Ratajami a Smardzowem. Ze względu na trudny dojazd, na Strażaków w pobliżu ulicy Wrocławskiej oczekiwał zgłaszający mężczyzna, który doprowadził Mundurowych do poszkodowanej. Ta w momencie dotarcia pierwszego zastępu na miejsce znajdowała się już na brzegu niewielkiego zbiornika wodnego. Była przytomna. 

Jak się okazało, kobieta znalazła się w zbiorniku a następnie zachłysnęła wodą. Podtopionej pomocy udzielili Strażacy a następnie trafiła pod opiekę Ratowników Medycznych. Obecni na miejscu Policjanci ustalali przebieg zajścia. Działania służb na miejscu trwały około godziny. 

Jedna myśl na temat “Służby ruszyły na pomoc tonącej kobiecie

  • 4 lipca 2020 o 22:07
    Permalink

    Tu taka akcja a gościu sobie pracuje w ogródku i wszystko ma gdzieś 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.