Skuter wbił się w tył osobówki. Wypadek w Dąbrowie

Około kwadrans po godzinie 17:00, Dyżurna Operacyjna Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrała informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, mówiącą o wypadku drogowym z udziałem motocykla oraz samochodu osobowego w miejscowości Dąbrowa. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba ma być poszkodowana. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, w tym jeden przedysponowany z innego zdarzenia w miejscowości Smardzów. Na miejsce udały się również zespół Ratownictwa Medycznego i patrol Policji.

Jako pierwszy na miejsce dotarł zastęp oleśnickich Strażaków wracający z interwencji w Smardzowie. Strażacy w wyniku rozpoznania potwierdzili treść zgłoszenia o zderzeniu jednośladu z samochodem osobowym. W jego wyniku poszkodowany został około 25-letni mężczyzna kierujący jednośladem. Doznał on złamania podudzia jak i również urazu szyi, spowodowanego uderzeniem o rozbitą szybę samochodu. Do czasu dojazdu zespołu Ratownictwa Medycznego rannemu pomocy udzielali Ratownicy Straży.

Po przybyciu karetki Pogotowia, poszkodowany został przekazany pod opiekę zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie po wstępnym zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia trafił do jednego z wrocławskich szpitali. Obrażenia jakich doznał zakwalifikowały zdarzenie jako wypadek. Wszelkie czynności w sprawie będą teraz wykonywane w kierunku tej kwalifikacji.

Na miejscu zdarzenia pracują Policjanci ustalający dokładne okoliczności zdarzenia. Miejsce wypadku zabezpiecza również zastęp oleśnickich Strażaków. Wstępnie udało nam się ustalić, że do zdarzenia miało dojść z winy kierującego skuterem, który uderzył w tył Forda. Dokładny przebieg będzie jednak ustalany w toku prowadzonego postępowania. Ruch na drodze został już przywrócony i odbywa się wahadłowo, jednym pasem. Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia oględzin przez Policję.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S) | SPR Oleśnica

-Renault Master APRD WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.