Silnie wiejący wiatr łamał drzewa. W akcji Strażacy

Oleśniccy Strażacy podejmowali dziś kilka interwencji związanych ze skutkami silnych powiewów wiatru. Na szczęście w żadnym z przypadków nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brały zastępy z JRG Oleśnica a także patrole Policji.

Równo o godzinie 19:00, na ulicy Wały Jagiellońskie, złamało się dość sporych rozmiarów drzewo, które upadło na drogę uszkadzając przy tym ogrodzenie po drugiej stronie jezdni. Szczęśliwie nikt w tym momencie nie przejeżdżał drogą. Na miejscu zjawił się interwencyjny patrol Policji oraz dwa zastępy Straży Pożarnej.

Strażacy przy pomocy pilarek do drewna pocięli drzewo na mniejsze kawałki a następnie usunęli je z drogi oraz chodnika.  Następnie jezdnia została uprzątnięta z trocin oraz gałązek. Ruch po blisko godzinie został ponownie przywrócony.

Natomiast około 19:30, na ulicy Armii Krajowej jedna z gałęzi drzewa ułamała się i spadła na pobliski chodnik. Dodatkowo gałęzie spadły na zaparkowany niedaleko samochód. Volkswagen jednak wyszedł ze zdarzenia bez żadnych uszkodzeń. Konar usuwał zastęp Strażaków. Na miejscu pojawili się również Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.