Samozapłon Sharana pod Oleśnicą

Dzisiejszego wieczoru, około kwadrans po godzinie 20:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowani KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu, jaki miał miejsce na starej „ósemce” pomiędzy Oleśnicą a Cieślami. Na miejsce zadysponował dwa zastępy oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. O fakcie powiadomiona została także Policja, a do zdarzenia udał się patrol Mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dotarciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar w komorze silnika pojazdu marki Volkswagen Sharan. Samochód znajdował się na poboczu, jednakże powstające kłęby dymu ograniczały widoczność i tym samym stwarzały spore zagrożenie dla przejeżdżających obok innych uczestników ruchu. Działania zastępów skupiły się więc w pierwszej fazie na odpowiednim zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wraz z równoległym podaniem prądu wody z szybkiego natarcia.

Ogień został szybko ugaszony i nie zdążył objąć większej części samochodu. Spaleniu uległa komora silnika oraz plastikowe elementy karoserii. Obecni na miejscu zdarzenia Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, gdyż powstałe uszkodzenia nie pozwalały na jego dalsze uczestnictwo w ruchu drogowym. Działania zastępów trwał kilkanaście minut. Po przekazaniu miejsca zastępy powróciły do koszar.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.