Samochód osobowy płonął na torowisku

Dzisiejszej nocy, około godziny 22:50 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na przejeździe kolejowym na ulicy Wiejskiej w Oleśnicy. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz patrol Policji. Jako pierwsi na miejsce dotarli oleśniccy Policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Po dojeździe zastępów Straży Pożarnej i rozpoznaniu stwierdzono, że na torowisku , kilka metrów od przejazdu kolejowego, płonie samochód osobowy marki Ford Mondeo. W momencie dojazdu służb pożar był już rozwinięty i trawił komorę silnika pojazdu. Przystąpiono do podawania prądów piany ciężkiej w natarciu na objęty ogniem pojazd. Pracujący w aparatach ochrony układu oddechowego Ratownicy PSP przeszukali także wnętrze samochodu pod kątem obecności osób poszkodowanych. Szczęśliwie obyło się bez poszkodowanych.

W momencie dojazdu zastępów na miejsce pożar samochodu stwierdzono, że w pobliżu sąsiedniego torowiska widoczne są wysokie płomienie oraz kłęby dymu. Decyzją KDR nastąpiło przegrupowanie sił i środków, a do zauważonego pożaru przedysponowany został zastęp 511[D]22. Do pomocy pierwszowyjazdowemu zastępowi, działającemu przy pożarze samochodu, zadysponowany został zastęp z OSP KSRG Ligota Mała, który po dojeździe zasilił oleśnickich Strażaków w wodę. Po kilkunastu minutach udało się opanować i ugasić pożar.

Jak udało nam się ustalić, pojazd poruszał się polną drogą biegnącą wzdłuż torowiska. W pobliżu przejazdu kolejowego jego kierowca z nieustalonych przyczyn zjechał z nasypu u wjechał na torowisko po drodze taranując oznakowanie drogowe, urządzenia sygnalizacyjne oraz betonowe słupki a następnie stanął w płomieniach. Kierowca pojazdu na wrocławskich tablicach rejestracyjnych oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Nad ustaleniem jego danych pracują Mundurowi. Policjanci prowadzą na miejscu działania wyjaśniające. Działania gaśnicze zostały już zakończone a ruch kolejowy jak i samochodowy został przywrócony.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 3.5/27 Iveco Eurocargo |519[D]46| OSP KSRG Ligota Mała

-Volkswagen T6 WP-I KPP Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

-Volkswagen Amarok – PKP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.