Renault uderzyło w bariery na wjeździe na S8

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 16:00, do Dyżurnego Operacyjnego SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja o wypadku drogowym z udziałem jednego samochodu na węźle komunikacyjnym trasy S8 w miejscowości Dąbrowa. Ze wstępnych informacji wynikało, że jedna osoba jest poszkodowana. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z Sycowa jak i również patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dotarciu zastępów Straży na miejsce zdarzenia, ustalono, że wypadkowi uległ samochód Renault Clio, którym podróżował jedynie kierowca. Mężczyzna został poszkodowany, a w momencie przybycia służb znajdował się wewnątrz pojazdu. Ratownicy Straży udzielili mu pomocy i wsparcia psychicznego do czasu dojazdu zespołu Ratownictwa Medycznego.

Poszkodowany mężczyzna został przekazany pod opiekę przybyłego na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego. Ratownicy Medyczni następnie przetransportowali go do szpitala. Jego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. Doznał on urazu kręgosłupa szyjnego i ogólnych potłuczeń.

Obecni na miejscu zdarzenia Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wyjaśniali przyczyny oraz okoliczności zdarzenia. Wstępnie udało nam sie dowiedzieć, że do zdarzenia mogło dojść wskutek niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych panujących na drodze przez kierującego Renault, wskutek czego jego pojazd na łuku drogi wpadł w poślizg a następnie uderzył w bariery energochłonne. W miejscu zdarzenia panują lekkie utrudnienia, zablokowana jest część pasa wjazdowego na trasę S8 w kierunku Warszawy.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 22 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Syców

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Opel Astra WRD KWP Wrocław

-Renault Trafic Patrol S-8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.