PS Szczęśniak dostawcą nowego samochodu ratowniczego dla oleśnickiej Komendy

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na dostawę 5 sztuk średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją ograniczania skażeń chemiczno- ekologicznych. Jako podmiot, który zrealizuje zamówienie wybrano firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielska- Białej. Do końca roku ma ona dostarczyć pojazdy, których łączna wartość wyniesie blisko 4.5 miliona złotych.

pojazd o podobnej specyfikacji w zabudowie PS Szczęśniak oleśnicka Komenda użytkuje już od blisko 2 lat

Nowe pojazdy trafią do Komend Miejskich i Powiatowych na terenie województwa dolnośląskiego. Ich odbiorą jest między innymi KP PSP w Oleśnicy, a także Komendy Powiatowe z Góry, Kamiennej Góry, Strzelina, Trzebnicy oraz Komenda Miejska z Wrocławia. Inwestycja odbywa się przy udziale środków między innymi z budżetu państwa, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

zbliżony parametrami wóz tego samego producenta posiada także jednostka OSP z Ligoty Małej

Według specyfikacji technicznej Zamawiającego (Dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej PSP), pojazdy zostaną dostarczone na podwoziu terenowym z napędem 4X4 z ośmiostopniową manualną skrzynią biegów i silnikiem o mocy minimum 290 koni mechanicznych. Zabudowa pożarnicza  w systemie 3+3+1 wykonana ma zostać z materiałów odpornych na korozję, natomiast kabina pojazdu pomieści 6 ratowników w układzie 1+1+4. Nowy wóz zabierze ze sobą 4.000 litrów wody w kompozytowym zbiorniku i 400 litrów środka pianotwórczego. Sercem układu wodno- pianowego ma być autopompa dwuzakresowa o wydajności minimum 2400 l/min.

Na wyposażeniu nowego wozu znajdzie się także standardowe już oprzyrządowanie w postaci m.in, pneumatycznego masztu oświetleniowego, linii szybkiego natarcia, działka wodno- pianowego, systemu zraszaczy, kamery cofania oraz przewoźnego radiotelefonu cyfrowo- analogowego, a także coraz popularniejszy moduł sanitarny z osobnym zasobnikiem wody i środka myjącego, umożliwiający odbycie podstawowych czynności higienicznych podczas działań. Pojazdy dotrą do Komend wyposażone w indywidualny sprzęt oświetleniowy i łączności w postaci latarek kątowych i radiotelefonów przenośnych. Sygnalizację ostrzegawczą samochodu stanowić będzie generator sygnałów dźwiękowych o mocy wyjściowej 200W i ciśnieniu akustycznym minimum 105dB, belka sygnalizacyjna wykonana w technologii LED a także minimum 4 lampy kierunkowe LED umieszczone na elementach zabudowy pojazdu.

Marka oraz dokładny model pojazdu nie jest na chwilę obecną znana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.