Przewrócona naczepa na wiele godzin zablokowała ekspresową S8

Dziś około godziny 14:00, na trasie ekspresowej nr 8 pomiędzy węzłami Oleśnica Zachód (Dąbrowa) a Łozina, doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Samochód ciężarowy DAF ciągnący naczepę najprawdopodobniej zjechał na pas zieleni rozdzielający jezdnie. W wyniku utraty kontroli nad pojazdem transportowana naczepa najpierw staranowała bariery energochłonne, a następnie się na nie przewróciła. Szczęśliwie nikt nie został poszkodowany.

fot. Jarosław Jakubczak/ Gazeta Wrocławska

O zdarzeniu zostały poinformowane służby ratunkowe. Z uwagi na fakt, iż zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu wrocławskiego, działania ratownicze koordynowało tamtejsze Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP. Dyżurni na miejsce zadysponowali liczne zastępy Państwowej Straży Pożarnej z JRG 1, JRG 7 a także samochód ratownictwa technicznego z JRG 4 oraz grupę ratownictwa chemicznego z JRG 3, jak i również okoliczne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Działania Mundurowych skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uszkodzonego pojazdu i powstałych wycieków płynów eksploatacyjnych. 

Na czas działań służb zablokowane były lewe pasy w obu kierunkach ekspresowej „ósemki”. Obecny na miejscu zespół Ratownictwa Medycznego nie stwierdził konieczności hospitalizacji żadnego z uczestników zajścia. Z uwagi na fakt konieczności podniesienia przewróconej naczepy na kilka godzin ruch na trasie S8 został całkowicie wstrzymany. Kierowcy musieli korzystać z wytyczonych objazdów – przez dawną drogę krajową nr 8. Obecnie ruch został już przywrócony i odbywa się bez utrudnień.

Jedna myśl na temat “Przewrócona naczepa na wiele godzin zablokowała ekspresową S8

  • 6 grudnia 2020 o 13:50
    Permalink

    Oczywiście cały Wrocław musiał się zjechać do jednej ciężarówki

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.