Pożegnali poległego Policjanta

Rodzina, przyjaciele, koledzy z oddziału i przełożeni pożegnali dziś poległego podczas służby st. asp. Mariusza Koziarskiego- funkcjonariusza wrocławskiego SPAP. Policjant zginął tydzień temu podczas strzelaniny w miejscowości Wisznia Mała. Zgodnie z tradycją Mundurowych, zmarły został pożegnany z policyjnymi honorami. 

Na ceremonii pogrzebowej pojawiły się delegacje Komend Policji z całej Polski, Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak a także przedstawiciele jednostek samorządowych. Po pożegnalnej ceremonii w kościele przy ul. Wileńskiej, kondukt żałobny wyruszył ulicami miasta na pobliski cmentarz.

„Służąc Polsce poniósł najwyższą cenę. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci”. Służący od 14 lat w szeregach Policji Mariusz Koziarski pośmiertnie został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę a także awansowany do stopnia podkomisarza. Zgodnie z policyjnym ceremoniałem został pochowany na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego. Krążący po niebie śmigłowiec, salwa honorowa i dźwięk sygnałów radiowozów żegnał poległego Antyterrorystę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.