Pożary nieużytków na Lucieniu – zatrzymano podejrzanego o podpalenie

Dziś (15.IX.16), oleśnickie SK KP PSP otrzymało kilka zgłoszeń o pożarach suchych traw na nasypie kolejowym oraz nieużytków w okolicach ulicy Polnej. Do pierwszego pożaru doszło chwilę przed południem a następnie około godziny 14:40 w tym samym miejscu ponownie pojawił się ogień. W obu przypadkach na miejsce zdarzenia zostały dysponowane dwa zastępy z JRG Oleśnica.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, że płoną nieużytki na  oraz sucha trawa powierzchni około 40 arów, w miejscu gdzie kilka godzin wcześniej miała miejsce identyczna interwencja. Pożar na szczęście nie zdążył się rozprzestrzenić na pobliską uprawę kukurydzy. Z uwagi na niedostępność terenu działania prowadzone były przy pomocy tłumic.

Podczas popołudniowej akcji, Strażaków zaniepokoił mężczyzna, który z ukrycia przyglądał się działaniom gaśniczym. Okazało się, że była to osoba która podczas poprzednich kilku pożarów w tym rejonie budziła podejrzenia swoim zachowaniem. W związku z tym dowódca akcji polecił zadysponowanie na miejsce patrolu policji. Mężczyzna został zatrzymany do czasu dojazdu na miejsce policjantów.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze oleśnickiej komendy wylegitymowali oraz przeszukali podejrzanego o wzniecenie ognia mężczyznę. Sprawą zajęła się policja. Podejrzenia o tym, że to ta osoba doprowadziła do pożarów, jednak się nie potwierdziła.

Działania zastępów PSP trwały ponad czterdzieści minut i polegały na ugaszeniu płonących traw przy pomocy tłumic. Około godziny 15:20 zastępy wróciły do jednostki.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Hyundai i20 WP-I KPP Oleśnica

PONIŻEJ WIĘCEJ ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”29″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.