Pożar w mieszkaniu i brak lokatora

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 17:00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja o zapachu spalenizny wydobywającym się z jednego z mieszkań w budynku przy ulicy Hallera. Istniało podejrzenie, że wewnątrz może znajdować się osoba poszkodował,a gdyż nikt nie reagował na pukanie do drzwi lokalu. Na miejsce zadysponowany został zadysponowany zastęp JRG Oleśnica. Do zdarzenia udał się także zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

Po dotarciu Strażaków na miejsce i rozpoznaniu ustalono, że z jednego z mieszkań na parterze budynku wydobywa się dym oraz silny zapach spalenizny. Nikt z potencjalnych lokatorów nie odpowiadał na wezwania otwarcia drzwi, w związku z czym podjęta została decyzja o wejściu do środka przez okno. W tym celu sprawiona została drabina, po której Ratownicy weszli do mieszkania.

W wyniku przeszukania lokalu nie stwierdzono obecności nikogo wewnątrz. Jak się okazało, na kuchence gazowej płonął garnek z pozostawioną w nim potrawą. Ogień został szybko ugaszony a Strażacy przystąpili do oddymiania budynku. Ten został sprawdzony także przy użyciu detektora wielogazowego, który nie wykazał żadnego zagrożenia. Po oddymieniu Strażacy zakończyli działania, a miejsce zdarzenia przekazano patrolowi Policji, który ustala właściciela lokalu.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-D 01 18 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica*

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.