Pożar w mieszkaniu a lokatora brak – FOTO

Po godzinie 19:00 służby zostały zaalarmowane o silnym zadymieniu wydobywającym się z okien i drzwi jednego z mieszkań przy ulicy Sudoła 40A w Oleśnicy. Na miejsce niezwłocznie udał się pluton gaśniczy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej a także interwencyjny patrol Policji.

Po dojeździe Strażaków na miejsce domniemanego pożaru i rozpoznaniu potwierdzono zgłoszenie. Z okiem i drzwi jednego z lokali na pierwszym piętrze budynku wydobywał się dym, który już swoim zapachem dał znać Strażakom, że płonie potrawa. Jednak jak się okazało próba wejścia do mieszkania zakończyła się niepowodzeniem. Nikt na pukanie oraz dzwonienie dzwonkiem przez Mundurowych nie odpowiadał.

W związku z brakiem możliwości dostania się do wnętrza lokalu została podjęta decyzja o wyważeniu drzwi. Zachodziło podejrzenie, że w środku może znajdować się osoba, która potrzebuje pomocy. Po otwarciu mieszkania i wejściu do jego wnętrza na szczęście okazało się, że nikogo w nim nie ma. Potwierdziły się również przypuszczenia odnoście źródła zadymienia- spłonęła pozostawiona na kuchence potrawa.

Budynek został oddymiony przy pomocy wentylatora a miejsce zdarzenia przekazane Policji. Mundurowi ustalają właściciela mieszkania. Zastępy po kilkudziesięciu minutach akcji zakończyły działania i wróciły do jednostki.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-SD 42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.