Pożar samochodu ciężarowego na Klonowej – FOTO, WIDEO

W dniu dzisiejszym (21.III.16), około godziny 19:00 do SK KP PSP wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego policji o pożarze samochodu ciężarowego na skrzyżowaniu ulic Klonowej i Wojska Polskiego w Oleśnicy. Na miejsce zdarzenia została zadysponowana sekcja gaśnicza z JRG Oleśnica oraz zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że pożarem objęta jest kabina pojazdu przewożącego drewniane odpady i gałęzie. Przybyły równo ze Strażakami na miejsce patrol policji zabezpieczył miejsce zdarzenia zamykając ruch na ulicy Wojska Polskiego. Przystąpiono do podania prądów piany ciężkiej w natarciu na płonący pojazd. Po około 30 minutach pożar został opanowany i przystąpiono do dogaszania. Nikomu na szczęście nic się nie stało, kierowca nie wymagał pomocy medycznej.

Na ulicę Klonową został wysłany patrol ruchu drogowego, ulica została zamknięta i został wyznaczony objazd. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ również sygnalizator świetlny umiejscowiony na skrzyżowaniu. Na miejscu do chwili obecnej pracują Strażacy, skrzyżowanie jest nadal zablokowane, lecz ruch starą „ósemką” odbywa się już bez utrudnień.

Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów piany ciężkiej na płonącą kabinę i przewożony ładunek, dokładnym przelaniu spalonego pojazdu oraz zasileniu w środek gaśniczy pracującego zastępu. Podjęta próba gaszenia przez kierowcę oraz świadków zdarzenia nie przyniosła skutków, pojazd praktycznie doszczętnie spłonął. Prawdopodobnie plama oleju ciągnąca się od ulicy Krzywoustego pochodzi właśnie z tego pojazdu, nie wiadomo czy właśnie ten wyciek nie był przyczyną pożaru. Dokładne okoliczności będzie wyjaśniało policyjne dochodzenie.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

+Volkswagen Crafter ZRM (S) SPR Oleśnica

+Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

+Kia Ceed WP-I KPP Oleśnica

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ PONIŻEJ

WIDEORELACJA

 

Jedna myśl na temat “Pożar samochodu ciężarowego na Klonowej – FOTO, WIDEO

  • 25 marca 2016 o 10:10
    Permalink

    Po około 30 minutach pożar został opanowany i przystąpiono do dogrzania.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.