Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 17:00 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie mówiące o pożarze garażu w budynku mieszkalnym zlokalizowanym na terenie jednej z posesji na Gęsiej Górce. Na miejsce niezwłocznie została zadysponowana sekcja gaśnicza z JRG Oleśnica a także zaalarmowano jednostki OSP z Ligoty Polskiej i Sokołowic. Po dotarciu zadysponowanych zastępów na miejsce siły i środki okazały się być wystarczające, w związku z czym alarm dla Druhów z Ligoty Polskie został odwołany.

Przybyłe na miejsce zastępy stwierdziły, że nie doszło do pożaru garażu, lecz ustalono, że płoną nagromadzone śmieci w pomieszczeniu kotłowni. Pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony przy użyciu linii szybkiego natarcia. Strażacy przystąpili do oddymiania budynku przy użyciu wentylatora osiowego. Mundurowi sprawdzili go także za pomocą detektora wielogazowego oraz kamery termowizyjnej. Oba urządzenia nie wykazały żadnego zagrożenia.

Po ponad godzinie obecne na miejscu zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej zakończyły działania. Obiekt objęty działaniami został przekazany obecnemu na miejscu właścicielowi, a zastępy powróciły do macierzystych jednostek. Na miejscu pojawiło się także Pogotowie Energetyczne, którego pracownicy dokonali sprawdzenia instalacji elektrycznej w budynku.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/15 Star 244 |517[D]42| OSP Sokołowice

-Volkswagen Crafter – Pogotowie Energetyczne 

Jedna myśl na temat “Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.