Pożar dzikiego wysypiska śmieci na Lucieniu

Dzisiejszej nocy, około godziny 23:00, w pobliżu wiaduktu kolejowego przecinającego ulicę Batalionów Chłopskich w Oleśnicy wybuchł pożar. Najprawdopodobniej celowo podłożony ogień szybko rozprzestrzenił się na powierzchnię kilkunastu arów i zaczął trawić suchą trawę, zarośla oraz nagromadzone odpady. Kilkumetrowe płomienie, kłęby dymu i wystrzały najprawdopodobniej beczek z chemikaliami, zauważyli oleśniccy Strażacy, którzy zostali zadysponowani do pożaru samochodu, który miał miejsce tuż obok – na przejeździe kolejowym na ulicy Wiejskiej.

Przybyły na miejsce zastęp Strażaków niezwłocznie przystąpił do gaszenia płonących zarośli. Ogień zagrażał większej powierzchni nieużytków, które zlokalizowane były w ścisłej bliskości oczyszczalni ścieków. Dowódca akcji polecił zadysponowanie na miejsce dodatkowych sił i środków w postaci ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego Scania z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Oleśnicy.

Po opanowaniu pożaru zarośli Strażacy skupili się na ugaszeniu płonących odpadów. Szczęśliwie ogień nie zdążył objąć wszystkich śmieci nagromadzonych w tym miejscu. Strażacy po ponad godzinnej akcji gaśniczej uporali się z pożarem. Został on ugaszony a około północy zastępy powróciły do koszar.

Siły i Środki:

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.