Pożar budynku w Boguszycach

Dzisiejszy dzień jest bardzo pracowity dla oleśnickich Strażaków. Interweniowali oni do tej pory między innymi przy trzech pożarach oraz wypadku drogowym.  Do pierwszego zdarzenia doszło rano, około godziny 8:00. W Grabownie Wielkim w ogniu znalazło się mieszkanie a około 14:30 w płomieniach stanęło dzikie wysypisko śmieci w okolicy ulicy Wileńskiej. Natomiast około godziny 13:30 doszło do karambolu 4 samochodów na trasie S8.

Około godziny 15:15 do SK KP PSP w Oleśnicy ponownie wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Tym razem ogień pojawił się w poszyciu dachu budynku gospodarczego w miejscowości Boguszyce. Do zdarzenia został zadysponowany pluton gaśniczy z oleśnickiej JRG oraz patrol policji.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP i rozpoznaniu stwierdzono, że pożarem objęte jest poszycie dachu oraz belki stropowe na budynku gospodarczym. Po dokładnym zlokalizowaniu i opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania oraz częściowej rozbiórki konstrukcji dachu. W akcji gaśniczej użyta została również kamera termowizyjna.

Działania trwały ponad godzinę i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. podaniu prądu wody z szybkiego natarcia na płonącą konstrukcje dachu, sprawieniu drabiny D10W, częściowej rozbiórce poszycia oraz sprawdzeniu pogorzeliska przy pomocy kamery termowizyjnej. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-SD-42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.